Śmiertelne pobicie w centrum Krakowa. Zarzuty dla 3 mężczyzn, jednemu grozi dożywocie

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku ze śmiertelnym pobiciem w centrum Krakowa. 59-letniemu sprawcy pobicia grozi nawet dożywocie, biorącemu udział w tym zdarzeniu 40-latkowi grożą 3 lata do więzienia, zaś pomagającemu sprawcy w uciecze – 5 lat.

Do śmiertelnego pobicia doszło w nocy z czwartku na piątek (21-22 lipca 2022). Na ulicy Św. Jana zginął 29-letni Białorusin. Wezwana załoga pogotowia ratunkowego próbowała reanimować młodego mężczyznę, ale nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych.

Na podstawie zeznań świadków i monitoringu policja ustaliła sprawcę pobicia i dwóch innych uczestników tragicznego w skutkach zajścia. Śmiertelny cios zadał 59-latek, przyglądał się temu jego 40-letni znajomy. Z kolei 27-latak pomagał sprawcy w ucieczce – wywiózł 59-latka swoim samochodem poza Kraków.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. Sprawca odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi nawet dożywocie (na razie trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące). 40-latek ma zarzut udziału w pobiciu, za co grozi do 3 lat więzienia. 27-latek może trafić za kratki na 5 lat za pomoc w ucieczce sprawcy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie