Śmierć młodego motocyklisty. Policja podaje szczegóły dotyczące wypadku

W środę, 10 listopada 2021 w wypadku drogowym zginął 16-letni motocyklista. Policja bada przyczyny tej tragedii, ale podaje pierwsze szczegóły dotyczące wypadku.

Zgłoszenie o wypadku trafiło do służb ratunkowych o godz. 21.28. Świadkowe zgłaszający wypadek relacjonowali, że na łuku drogi w Przeciszowie kierowca motocykla stracił panowanie nad jednośladem, wypadł z jezdni i rozbił się o ogrodzenie jednej z posesji.

Na miejsce natychmiast skierowano jednostki policji, straży pożarnej oraz karetkę pogotowia, wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podjęto reanimację 16-letniego motocyklisty, ale nie udało się go uratować. Śmigłowiec LPR został zawrócony do bazy. Drugi nastolatek, najprawdopodobniej pasażer motocykla, został odwieziony do szpitala.

Policja ma wyjaśnić wszystkie szczegóły i przyczyny wypadku. Według wstępnych ustaleń 16-letni mieszkaniec Polanki Wielkiej, jadąc na motocyklu marki Honda wraz z pasażerem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego motocykl wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie