Smog coraz bardziej dokuczliwy. Ten mężczyzna przeszedł jednak samego siebie!

fot. Pixabay

Wdziera się kratkami wentylacyjnymi, przez zatrzaśnięte drzwi i zamknięte okna. Smog na dobre wypełnia nasze życie i u niektórych zaczyna już wywoływać frustrację.

Dla jasności – absolutnie się nie dziwimy. Kolega redakcyjny z powodu smogu przestał biegać, koleżanka nie chodzi już z dzieckiem na spacery. Miasto wygasza kolejne piece, a w Krakowie jak śmierdziało, tak śmierdzi.

Podobno winne temu są piece  w miejscowościach leżących poza powiatem krakowskim. Tam kopcić można do woli, bo krakowski program wymiany pieców tam nie obowiązuje. Dlatego wokół Krakowa często jest gorzej niż w samym mieście.

Efekt? Smród, trucizna i frustracja. Wielka frustracja. Jednak równie wielka, co usprawiedliwiona. Oto bowiem ogłoszenie, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Zawisło ono w Nawojowej Górze, ok. 20 km do Krakowa. Oto jego treść (Uwaga! Tylko dla dorosłych!):

Internauci jednak się nie oburzyli, tylko przyklasnęli ogłoszeniu. I nie zniechęciła ich nawet forma.

„Właściwie mam wątpliwości tylko natury ortograficznej. Reszta…. jak bym siebie słyszał co wieczór po zapakowaniu moto do garażu” – napisał jeden z użytkowników facebooka.

Z kolei inny wpis jest mocno przejmujący.

To jest wyraz bezsilności wobec zła, które godzi w nas wszystkich! Brak wsparcia, pomocy a przecież to jest bardzo poważne zagrożenie!!! To jest sprzeciw wobec działania ludzi głupich, pozbawionych świadomości, mądrości, wiedzy…. To jest jak mordowanie ludzi dookoła! W mojej okolicy wielu już pomarło na raka. Dlaczego? Nie palili przecież papierosów! Trucizna z powietrza nas niszczy, nas wszystkich – tych mądrych też, tych. którzy rozwiązali temat ogrzewania w sposób humanitarny, nieszkodliwy. I co z tego skoro sąsiedzi trują ich i ich rodziny! Ja nie mogę od popołudnia otworzyć okien w mieszkaniu. Spacer z dzieckiem? Nie ma mowy! Tak się nie da żyć! Za chwilę wszyscy będziemy umierać na nowotwory a winni temu wciąż będą na wolności i będą dalej zabijać” – napisała jedna z internautek.

Nic dodać, nic ująć. Ludzie, dajcie żyć!
 
cz
 

Zobacz także