Smog w rozkwicie, a dzieci biegają. Internauci oburzeni

fot. biegmikolajow.org

Komuś chyba zabrakło czujności. W sobotę setki dzieci pobiegły w Biegu Mikołajów. Problem polega na tym, że w sobotę w Krakowie powietrze było w fatalnym stanie.

W chwili rozpoczęcia biegu wszystkie wskaźniki pokazywały przekroczenie norm. O godzinie 12:00 wskazania wahały się od 94 ug/m3 (188% normy) do 133 ug/m3 (266% normy). Nie trzeba być geniuszem, by wiedzieć, że jakakolwiek aktywność fizyczna jest w takim momencie niewskazana. Szczególnie u dzieci, które są wyjątkowo narażone na konsekwencję wdychania zanieczyszczonego powietrza.

Podczas wysiłku fizycznego wdychamy od 10 do 20 razy więcej powietrza niż normalnie. Dodatkowo – w trakcie biegu więcej powietrza zasysamy przez usta, a to oznacza brak filtracji, którą zapewnia oddychanie przez nos.

Miasto niezmiennie przypomina w komunikatach:

Ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń.

Dzieci jednak pobiegły, a internauci są oburzeni.

Organizatorzy chyba zapomnieli o najważniejszym – maski na nos i usta.Kto odpowie teraz za zatrucie organizmu przez zanieczyszczone powietrze. SKANDAL

 

Lekarze zalecają nie wychodzić z domu a dzieci biegają w Krakowie! Ktoś za to powinien odpowiedzieć przed sądem!!!

 

Ciekaw jestem co za kretyn kazał dzieciom biegać gdy normy zanieczyszczenia powietrza przekraczają kilkaset % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Warto pamiętać, że Bieg Mikołajów ma szczytny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr złotówka trafia na cele charytatywne. Pytanie, gdzie w tym wszystkim zdrowie dzieci.

(wm)

fot. biegmikolajow.org

Zobacz także