Smog w Krakowie. Tak źle nie było od kilku miesięcy, a będzie jeszcze gorzej! II stopień zagrożenia zanieczyszczenia powietrza!

fot. KRKnews

Dziś lepiej zaszyć się w domu i w razie możliwości w ogóle nie wychodzić. Normy zanieczyszczenia powietrza już są poważnie przekroczone, a w ciągu dnia będzie tylko gorzej.

Ostatnie dni rozpieszczały krakowian, bo powietrze w mieście było czyste, a nawet bardzo czyste. W środę niestety to się zmieniło.

Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, poziom stężeń pyłów PM10, według średniej z godz. 1.00-7.00 w Krakowie wyniósł 78 ʮg/m3, przy dopuszczalnej normie dobowej 50ʮg/m3.

Co więcej, jakość powietrza może się jeszcze znacznie pogorszyć, ponieważ dziś warunki przewietrzania miasta określane są jako złe i bardzo złe.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadziło II stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnych stężeń pyłów zawieszonych. II stopień obowiązuje 25.11.20 od godz. 10:00 do godz. 24:00.

jk


.

Zobacz także