Smog zaatakował Kraków, tymczasem przy ul. Sołtysowskiej… Mandat to za mało!

Od kilku dni Kraków jest spowity smogiem, a miasto informuje o stopniach zagrożenia. Nie przeszkadzało to jednak jednej z mieszkanek, by palić w piecu… płytami meblowymi.

– Nie pierwszy raz z komina tej posesji wydobywa się czarny dym, a do tego wokół budynku czuć spalane śmieci – informację o takiej treści otrzymał dyżurny straży miejskiej.
 
Wysłany na ulicę Sołtysowską patrol potwierdził słowa zgłaszającego. Przed wejściem do budynku leżały pocięte na kawałki fragmenty płyt meblowych. Mieszkająca tam kobieta przyznała, że to kolejne elementy, które przygotowała do spalenia w piecu. Oświadczyła ponadto, że właściciel nieruchomości nie podjął dotąd żadnych starań, by dostosować system grzewczy do obowiązujących przepisów.
 
„Ponieważ nie była to pierwsza interwencja na tej posesji związana nie tylko z nieprzestrzeganiem przepisów uchwały antysmogowej, ale także z termicznym przekształcaniem odpadów w domowej instalacji grzewczej, wobec mieszkanki został skierowany wniosek o ukaranie do sądu” – podaje straż miejska.
 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie