Sobota grozy: Dwa ataki nożem w ciągu kilku godzin

fot. KWP Kraków

To nie jest spokojna sobota w Krakowie. W ciągu kilku godzin doszło do dwóch dwóch ataków za pomocą noża. W tramwaju pijany bezdomny dźgnął w szyję nastolatka.

Ta historia mogła mieć znacznie gorszy koniec. Para podróżująca tramwajem głośno się awanturowała, padały wulgaryzmy. Oboje byli pijani. Tuż obok stało czterech nastolatków. Gdy jeden z nich zwrócił mężczyźnie uwagę, ten natychmiast zaatakował go scyzorykiem. Ugodził 16-latka w szyję!

Motorniczy szybko zatrzymał tramwaj, zablokował drzwi i wezwał policję. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że mężczyzna ma we krwi 1,8 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwieje – zostanie przesłuchany. Jego partnerka trafiła do izby wytrzeźwień.

Na szczęście atak menela ze scyzorykiem nie zakończył się tragicznie. Według policji – nastolatek ma tylko powierzchowną ranę. Do zdarzenia doszło w okolicy Ronda Grunwaldzkiego.

Więcej krwi polało się późnym popołudniu w Czyżynach, a poszkodowany trafił do szpitala. W okolicy ulicy Marii Dąbrowskiej dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 23-letniego mieszkańca Krakowa. Ranili go nożem lub innym ostrym przedmiotem w okolicy uda. Poszkodowany trafił do szpitala.

Agresorzy zbiegli w kierunku osiedla 2 Pułku Lotniczego. Trwa akcja pościgowa przy użyciu psa tropiącego. Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt pod numerem telefonu 997.

(wm)

fot. KWP Kraków

Zobacz także