W sobotę na zielono, a w niedzielę…?

Szykuje się gorący weekend w Krakowie. W sobotę będzie górnolotnie i warto założyć na siebie coś zielonego. W niedzielę będzie głośno i… również trzeba będzie odpowiednio dobrać garderobę.

Sobota to Marsz Nadziei i Życia zorganizowany już po raz dziewiąty przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Chodzi o nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie mieszkańcom sytuacji osób chorych.

Akcja rozpocznie się o godz. 14 w Magistracie (Sala Obrad Rady Miasta Krakowa), gdzie znani artyści i sportowcy przeczytają listy osób chorych, w których opisali swoje marzenia. W tym roku zaproszenie Fundacji przyjęli: Beata Chmielowska-Olech, Ewa Ciepielewska, Anna Cieślak, Beata i Tomasz Schimscheiner. Akcję wspierają także Jerzy Trela i Radosław Zawrotniak.

Następnie uczestnicy przejdą trasą: magistrat – ul. Grodzka – Rynek Główny – Wieża Ratuszowa. Marsz zakończy się pod Wieżą Ratuszową akcją „Uwolnić marzenia”, czyli wypuszczeniem do nieba zielonych baloników z dołączonymi do nich listami chorych. Jak co roku organizatorzy proszą uczestników o ubranie lub zabranie ze sobą czegoś w kolorze zielonym, symbolizującym nadzieję.

W niedzielę na Rynku znów będzie tłoczno i tym razem zapewne znacznie głośniej. W samo południe pod pomnikiem Adama Mickiewicza spotkają się przeciwnicy ustawy antyaborcyjnej. To Czarny Protest, więc organizatorzy (którzy zapewniają, że spotkanie jest spontaniczne) apelują, by przywdziać coś czarnego. „Zabieramy ze sobą transparenty oraz gwizdki. Wygwiżdżemy takie prawo!” – zapowiadają.

(mm)

fot.  chany14 via Foter.com / CC BY-ND

Najnowsze

Co w Krakowie