Sojusz Szydło, Dudy i Ziobry. Politycy z Krakowa szykują się do przejęcie schedy po Jarosławie Kaczyńskim?

Fot. Wikimedia

Czy była premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zawarli sojusz przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu? Takie sensacyjne doniesienia o tworzeniu się nowej frakcji w Zjednoczonej Prawicy, szykującej się do przejęcia schedy po Jarosławie Kaczyńskim, podaje wprost.pl.

„Zawetowanie nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw zostało odebrane w PiS jako atak na Mateusza Morawieckiego. W partii spekuluje się, że kolejny cios wymierzony w rząd przez prezydenta to efekt nawiązania przez niego sojuszu ze Zbigniewem Ziobrą i Beatą Szydło” – donosi wprost.pl.

Sojusz Beaty Szydło i Andrzeja Dudy znany jest od dawna. Symbolem tego związku jest choćby zatrudnienie w Kancelarii prezydenta Piotra Ćwika, którego premier Mateusz Morawiecki odwołał w ubiegłym roku ze stanowiska wojewody małopolskiego. Zbigniew Ziobro też od zawsze politycznie był blisko Beaty Szydło. Jak zdradził tygodnikowi „Wprost” jeden z polityków PiS, ostatnie działania prezydenta to właśnie efekt sojuszu, jaki zawiązał się pomiędzy Dudą, Ziobrą i Szydło. Według „Wprost” ma to być próba stworzenia partii po erze Jarosława Kaczyńskiego.

(red)

Zobacz także