Aktualności Polityka

Sondaż Gazety Wyborczej: Majchrowski wygrywa w Krakowie. Kto drugi?

Bez zaskoczenia. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Gazety Wyborczej” wynika, że przyszłoroczne wybory na prezydenta Krakowa wygra Jacek Majchrowski. Na obecnie urzędującego prezydenta chce głosować 40 procent krakowian, którzy wzięli udział w ankiecie.

Sondaż daje tylko wstępny pogląd na przyszłoroczne wybory. Wciąż przecież nie jest znana pełna lista kandydatów. Nawet sam Majchrowski do tej pory oficjalnie nie poinformował, że ma zamiar bić się o kolejną kadencję. Oczywiście, to tylko kokieteria z jego strony, wciąż jednak pozostaje ten promil niepewności.

Jeśli wystartuje – zagłosuje na niego 40 procent krakowian. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego przez Wyborczą. Drugie miejsce w tej ankiecie zajęła Małgorzata Wassermann. Kandydatka PiS otrzymała 20% głosów.

Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Gibale. Odwieczny kandydat na prezydenta Krakowa zgromadził 9 procent głosów. Kolejne miejsca w sondzie zajęli:

  • Bogusław Sonik, kandydat PO – 7%
  • Jerzy Meysztowicz, kandydat Nowoczesnej – 4%
  • Konrad Berkowicz, kandydat partii Wolność – 3%
  • Jadwiga Emilewicz, kandydatka ugrupowania Porozumienie – 1%.

Ten sondaż to kolejny dowód na to, że jeśli są w Krakowie grupy, które chcą obalić Majchrowskiego, muszą zacząć działać wspólnie. W innym wypadku ich kandydaci przepadną z kretesem.

(wm)

fot. archiwum / Facebook Jacka Majchrowskiego