Sondaż poparcia dla partii politycznych – KO coraz bliżej PiS

To nie są dobre informacje dla partii rządzącej. Najnowszy sondaż Kantar dla TVN24 i „Faktów” TVN pokazuje, że Koalicja Obywatelska jest coraz bliżej Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego jeszcze prowadzi, ale traci poparcie. Zyskuje KO, Polska 2050 i Konfederacja.

Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla TVN24 i „Faktów” TVN, na PiS chce głosować 29 proc. wyborców, o 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim badaniu. KO może liczyć na 28 proc. głosów, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Trzecia jest Polska 2050 z 13-proc. poparciem, o 3 punkty procentowe wyższym niż w poprzednim badaniu

Na czwarte miejsce w sondażu wskoczyła Konfederacja – dzięki 8-proc. poparciu i wzroście o 2 punkty procentowe. Z kolei Lewica straciła 1 punkt i może liczyć na 7 proc.

Pozostałe ugrupowania mają znikome poparcie, które nie pozwala dostać się ich przedstawicielom do Sejmu. Co ciekawe, Koalicja Polska – PSL oraz Agrounia mają w sondażu kantar po 2 proc. Kukiz’15 może liczyć tylko na 1 proc. głosów.

Niezdecydowanych jest nadal dużo, bo aż 11 proc. Ale w stosunku do ostatniego badania sondażowego grupa niezdecydowanych zmalała o 3 punkty procentowe.

(GS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie