Sorry, Bronowice. Przejazd przez ul. Zielony Most zamknięty na 14(!) miesięcy

To będą długie i trudne miesiące. W poniedziałek PKP zamknie przejazd ul. Zielony Most pod wiaduktem kolejowym. Nie przejdą tamtędy nawet piesi.

Ulica Zielony Most to wąska uliczka, ale w udrażnianiu okolicznych jezdni jest nieoceniona. Teraz przez ponad rok kierowcy nie będą mogli z niej korzystać. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca maja 2018 (z kilkunastodniową przerwą we wrześniu, gdy zamknięta dla ruchu zostanie ul. Armii Krajowej).

Wcześniej z przejścia będą mogli korzystać piesi. PKP PLK zobowiązało się udrożnić ul. Zielony Most dla ruchu pieszego tak szybko jak tylko będzie to można zrobić w sposób bezpieczny. Obecnie data przywrócenia ruchu pieszego szacowana jest na 31 maja 2017 roku.

Jak sobie radzić do tej pory? Piesi zostaną skierowani na ul. Katowicką. Korzystając z przejścia podziemnego pod torami, będą mogli dotrzeć do przystanków komunikacji miejskiej w okolicach skrzyżowania ulicy Balickiej i Armii Krajowej.

Kierowcy będą mogli natomiast korzystać z objazdu przez ul. Armii Krajowej lub ul. Łupaszki.

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem kolejowym związane jest z modernizacją linii kolejowej w kierunku Katowic. Realizatorem inwestycji jest jest PKP PLK.

(wm, krakow.pl)

fot. Google Maps

Najnowsze

Co w Krakowie