„Spidermen” ze Śląska szalał na elewacji biurowca przy Wadowickiej w Krakowie [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Opanowanie oraz duże doświadczenie policjantów z Zespołu Negocjacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uratowały życie 33-letniego mężczyzny ze Śląska. „Spidermen” – tak nazwali go policjanci – wspiął się na elewację biurowca przy ul. Wadowickiej, spacerował sobie po zewnętrznym banerze na wysokości trzeciego piętra, pił alkohol, rzucał wulgaryzmami i niszczył elementy elewacji. Istniało realne zagrożenie, że spadnie lub skoczy.

To była sobota, 5 czerwca 2021 roku. Około godz. 22:30 oficer dyżurny krakowskiej policji otrzymał informację o mężczyźnie, który wspiął się na elewację jednego z biurowców przy ul. Wadowickiej i na wysokości trzeciego piętra spaceruje po zewnętrznym banerze. – Ponieważ człowiek ten był bardzo agresywny, cały czas krzyczał i spożywał alkohol istniało niebezpieczeństwo, że może spaść albo chcieć skoczyć, dlatego też do działań oprócz policjantów z V komisariatu Policji, na terenie którego miało miejsce zdarzenie, zostali skierowani policyjni negocjatorzy. Na miejscu swoje działania podjęli także strażacy. Szybko ustalono, że „spidermanem” jest 33-letni mieszkaniec województwa śląskiego – relacjonują krakowscy policjanci.

W pewnym momencie agresywny mężczyzna zaczął wyrywać elementy banneru reklamowego, co groziło upadkiem z wysokości. – Policyjni negocjatorzy błyskawicznie przystąpili do działania. Korzystając z dwóch wysięgników straży pożarnej, już na wysokości, rozpoczęli rozmowy z desperatem. Dialog był jednak bardzo utrudniony z uwagi na duże upojenie alkoholowe mężczyzny. W momencie kiedy 33-latek zajęty rozmową z jednym z negocjatorów, zachwiał się, dwóch pozostałych negocjatorów chwyciło go i bezpiecznie wsadziło do kosza strażackiego – opowiadają mundurowi. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przetransportowała go do jednego z krakowskich szpitali.

Opanowanie oraz duże doświadczenie policjantów z Zespołu Negocjacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie…

Posted by Małopolska Policja on Tuesday, June 8, 2021

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca