Spotkaj się ze zdobywcą biegunów i Kilimandżaro

Oprócz obu biegunów wszedł na Kilimandżaro i Mont Blanc. Autostopem przejechał cały Meksyk i Kubę. W 14 dni przepłyną Ocean Atlantycki katamaranem. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Kajakiem przepłyną Wisłą aż do źródeł. Dorobek Marka Kamińskiego jest naprawdę imponujący. A już w środę (26 kwietnia) będzie można się z nim spotkać w Krakowie.

Marek Kamiński to przede wszystkim słynny polski podróżnik i polarnik. To ten człowiek wraz z niepełnosprawnym zdobył Jasiem Melą biegun północny i południowy.

Widział i przeżył naprawdę wiele, O wnioskach wysnutych podczas swoich podróż Kamiński opowiedział Joannie Podsadeckiej, dziennikarce znane, chociażby z rozmów z ks. Janem Kaczkowskim. Tak powstała książka „Idź swoją drogą”.

Dzięki niej można poznać Marka Kamińskiego nie jako podróżnika, polarnika czy odkrywce, a jako filozofa. Ideologia, którą on kieruję się w życiu, zaraża setki ludzi. „Czasem trzeba iść na krańce świata, żeby odnaleźć siebie” – to hasło przewodnie książki.

Co niezwykłego jest w tym człowieku? Co takiego niesamowitego wymyślił podczas swoich podróży? Tego można będzie się dowiedzieć już w przyszłym tygodniu Wówczas Marek Kamiński przyjedzie do Krakowa spotkać się z czytelnikami. Przez dwie godziny Marek Kamiński i dziennikarka Joanna Podsadecka będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia w Akademii Ignatium przy ul. Kopernika 26. Planowana godzina rozpoczęcia to 18. Wstęp jest bezpłatny.

(kj)

fot. marekkaminski.com

Najnowsze

Co w Krakowie