Spotkanie z Jandą i Zachwatowicz-Wajdą! Co jeszcze w ten weekend w kinach plenerowych?

Życie w hipisowskiej komunie, żołnierz pacyfista czy romans starszej kobiety z młodszym mężczyzną. W ten weekend kina plenerowe przygotowały seanse dla miłośników melodramatów. Nie zabraknie również filmu wojennego. Na dodatek Muzeum Narodowe przygotowało dla Was spotkanie z Krystyną Jandą i Krystyną Zachwatowicz-Wajdą! Nie możecie tego przegapić!

Miłośnicy filmów wojennych nie mogą przegapić „Przełęczy ocalonych” w reż. Mela Gibsona. To historia o dylematach moralnych, która stawia pytanie o granicę między tchórzostwem a bohaterstwem. Seans rozpocznie się dzisiaj o godz. 21.30 przy Dworku Białoprądnickim. 

To opowieść o żołnierzu pacyfiście. Desmond Doss pod koniec II Wojny Światowej trafia do Okinawy. Jest sanitariuszem medycznym, który odmawia noszenia broni przez pacyfistyczne przekonania i przynależność do Kościoła Adwentystów Siódmego Dnia. Dowódca uważa, że mężczyzna jest tchórzem. Jednak Desmond podczas walk ratuje 70 żołnierzy. 

Hipisowskie życie

Właśnie okazało się, że otrzymujecie w spadku ogromną willę. Co byście z nią zrobili? Na to pytanie musiała odpowiedzieć sobie Anne, która postanawia zerwać z nudnym życiem. Razem z mężem tworzą hipisowską komunę, której członkowie razem gotują, śpią i powierzają sekrety. Sielskie życie niszczą plany męża kobiety, który postanawia wprowadzić do willi dużo młodszą dziewczynę. 

Jeżeli chcecie wiedzieć, jak zakończy się „Komuna” w reż. Thomasa Vinterberga, to koniecznie musicie w niedzielę udać się na seans kina plenerowego przy Zalewie Nowohuckim. Początek projekcji o godz. 20.30. Nie możecie tego przegapić!

Spotkania z twórczością mistrza

Wielbiciele twórczości Andrzeja Wajdy nie mogą przegapić spotkania z Krystyną Zachwatowicz-Wajdą i Krystyną Jandą, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w Pawilonie Józefa Czapskiego. Po dyskusji odbędzie się seans filmu „Tatarak”. 

To opowieść o niemłodej kobiecie – Marcie, która straciła w Powstaniu Warszawskim dwóch synów. Życie stało się nudną rutyną, ale pewnego dnia pojawia się Boguś. Bohaterka nawiązuje romans z młodszym mężczyzną i przeżywa drugą młodość. Szczęście nie trwa, jednak zbyt długo… 

d.c.

Najnowsze

Co w Krakowie