Spowodował kolizję z karetką pogotowia. Był pijany, chciał uciec

Musisz przeczytać

Pijany mężczyzna spowodował kolizję z karetką pogotowia ratunkowego. Sprawca chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale zanim przyjechała policja, zatrzymali go ratownicy z karetki.

Do kolizji doszło w podkrakowskiej Skale dwa dni temu (28 kwietnia). 49-letni kierujący vw golfem chciał włączyć się do ruchu, ale nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającej, z włączonymi sygnałami świetlnymi, karetce pogotowia. Doszło do zderzenia samochodów.

Mężczyzna wycofał swoje auto na teren posesji, z której wyjechał, po czym wysiadł z samochodu razem z pasażerem i chciał uciec. Jednak został ujęty przez załogę pogotowia, która o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego miejscowego komisariatu.

Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Skala był kompletnie pijany- miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie widział nadjeżdżającej karetki. Kierowca został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli też jego prawo jazdy. Teraz 49-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca