Aktualności Kryminalne

Sprawca rozboju poszukiwany listem gończym odnalazł się w… komisariacie

Ale wpadka! Przestępca poszukiwany listem gończym sam przyszedł do komisariatu. Chyba zapomniał, że ma problem z prawem. Przyszedł, bo był przesłuchiwany do innej sprawy w charakterze świadka.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek. W Komisariacie Policji III w Krakowie przesłuchiwano w charakterze świadka 22-letniego mężczyznę. Jeden z dzielnicowych przechodząc korytarzem zauważył przesłuchiwanego świadka. Pomyślał, że „skądś go zna” – postanowił wrócić i przyglądnąć mu się jeszcze raz. Wtedy zorientował się, że to poszukiwany sprawa rozboju, do którego doszło w lipcu na jednej ze stacji paliw w Krakowie.

22-latek wczesnym rankiem wszedł do budynku stacji, po czym zagroził pracownikowi użyciem miotacza gazu, który trzymał w ręku i zażądał wydania pieniędzy. Pracownik wydał mu około 600 zł. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu, a policjanci zostali z nim zapoznani.

Od rozboju upłynęły już 4 miesiące. Dzielnicowy rozpoznał jednak poszukiwanego po kilku cechach szczególnych, m.in. tatuażach. Mężczyzna ten już w toku wstępnej rozmowy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji III przyznał, że to on był sprawcą przedmiotowego rozboju.

Został zatrzymany i doprowadzony w dniu 28.11.2017 r. do Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód, gdzie przedstawiono mu zarzut z art. 280 § 1 kk, do którego przyznał się. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(wm, KWP Kraków)