Sprawcy napadu na 14-latka zatrzymani przez policję

fot. KWP Kraków

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu, na 14-letniego chłopca, do jakiego doszło na jednym z nowohuckich osiedli.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na os. Albertyńskim. 14-latek został zaatakowany ostrym narzędziem i z niegroźnymi ranami trafił do szpitala, w którym udzielono mu pierwszej pomocy. Według świadków zdarzenia, agresorzy mieli krzyczeć do poszkodowanego „zabijemy cię”.

Przez weekend trwały intensywne poszukiwania sprawców napadu, których dziś rano ostatecznie udało się wytropić.

– Podejrzanymi są 14- i 16-latek. Młodszy z nich przebywał w ośrodku wychowawczym dla trudnej młodzieży, zaś starszy w swoim domu na jednym z nowohuckich osiedli – informuje Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Jak dodaje, wiąż trwają poszukiwania narzędzia, którym potencjalni sprawcy napaści mieli się posłużyć. W czasie zajścia napastnicy mieli przy sobie najprawdopodobniej pałkę, którą znaleziono w pobliżu miejsca napadu i maczetę.

Podejrzani usłyszą zarzut udziału w bójce i pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich. Funkcjonariusze zbadają także rolę samej ofiary. Nie wykluczone, że zarówno agresorzy, jak i pobity nastolatek znali się, a bójka była konsekwencją porachunków między zwaśnionymi stronami.

Zobacz także