Sprawdzili krakowską agencję zatrudnienia obcokrajowców. Setki nieprawidłowości!

Musisz przeczytać

Funkcjonariusze straży granicznej skontrolowali agencję zatrudnienia obcokrajowców, która ma siedzibę w Krakowie. Znaleźli wiele nieprawidłowości.

Zweryfikowano dokumentację dotyczącą 917 cudzoziemców wykonujących pracę na rzecz agencji. Byli to głównie obywatele Filipin (472), Indonezji (167), Nepalu (123), Indii (67), Bangladeszu (19) i Etiopii (17). Wśród zatrudnionych znaleźli się jeszcze Egipcjanie, Gwinejczycy, Katarczycy, Kenijczycy, Meksykanie i Somalijczycy oraz obywatele Rwandy, Tanzanii, Zimbabwe i Wybrzeża Kości Słoniowej.

– Stwierdzono, iż kontrolowany podmiot w 25 przypadkach powierzył nielegalne wykonywanie pracy, to znaczy na innych warunkach, niż określone w zezwoleniu na pracę. Dodatkowo w 411 przypadkach agencja zatrudnienia nie dopełniła w terminie 7 dni obowiązku pisemnego powiadomienia wojewody, który wydał zezwolenie na pracę w przypadku, gdy cudzoziemiec nie podjął pracy w okresie 3 miesięcy oraz gdy cudzoziemiec zakończył pracę wcześniej niż 3 miesiące przed upływem okresu ważności zezwolenia na pracę – podaje straż graniczna.

Nieuczciwemu pracodawcy. w związku z nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców, może grozić kara grzywny nawet do 30 tys. złotych.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca