Sprawiedliwości stało się zadość! Hutnik Kraków też w drugiej lidze

A jednak! Komisja ds. nagłych PZPN zdecydowała, że Hutnik Kraków też awansuje do drugiej ligi. Gratulujemy!

Przez kilka dni Hutnik mógł czuć się oszukany. Gdy rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, krakowski klub był na pierwszym miejscu grupy IV trzeciej ligi. Tyle samo punktów uzbierał Motor Lublin, ale przegrał z Hutnikiem w bezpośrednim spotkaniu i według regulaminu był na drugiej pozycji.

Niedawno zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek III ligi i trzeba było wyłonić drużynę, która dostanie awans. Decyzja należała do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie odpowiadał za rozgrywki na tym poziomie w czwartej grupie. Kogo wybrał LZPN? Oczywiście Motor Lublin!

W PZPN decyzję wojewódzkiego związku przyjęto z niesmakiem i dziś zapadła decyzja, która ma to naprawić.

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie