Sprzedawali podróbki ubrań i perfum. Znaleźli się w rękach policji

Niektórym wydaje się, że na sprzedaży podrobionych perfum czy ubrań sporo zarobią, a w dodatku klient zaoszczędzi. Handlowanie podróbkami będzie jednak słono kosztować sprzedawców z giełdy na Podgórzu. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, działając w oparciu o posiadane informacje, zatrzymali na jednej z krakowskich giełd cztery osoby podejrzane o sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Nielegalni handlarze podrobionymi ubraniami oraz perfumami za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.

W zeszłą niedzielę, w godzinach przedpołudniowych, funkcjonariusze przeprowadzali działania na terenie jednej z giełd na krakowskim Podgórzu. Najpierw zatrzymali 46-letniego mężczyznę oraz 43-letnią kobietę, którzy posiadali stoisko z podrobioną odzieżą oraz perfumami. Przestępczy proceder pary wspólników naraziły właścicieli znaków towarowych na straty w wysokości ponad 26 tys. zł!

Krakowscy policjanci zatrzymali handlarzy podrobionymi towarami11 sierpnia br. policjanci z Wydziału do walki z…

Posted by Małopolska Policja on Tuesday, August 20, 2019

Następnie policjanci zatrzymali dwie kobiety, w wieku 39 i 31 lat, u których zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W tym przypadku właściciele znaków towarowych ponieśli straty w wysokości ponad 66 tys. zł!

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem zatrzymanych 39-letnia kobieta przesłuchana została w charakterze świadka. Pozostałe osoby odpowiedzą karnie za naruszenie przepisów prawa o własności przemysłowej, za co grozi im do 5 lat więzienia.

js/Małopolska Policja

Najnowsze

Co w Krakowie