Środa w Krakowie zapowiada się niezwykle interesująco [informator]

Środę zaczniemy od muzycznych spotkań, by następnie przejść do rozmów o literaturze. Wieczór zakończymy zaś w teatrze. Są też i inne propozycje. Zapraszamy do zapoznania się ze środowym kulturalnym kalendarzem miasta!

Środowe przedpołudnie do idealny czas, żeby wybrać się na koncert. A jeśli przedpołudniowy koncert – to tylko z Capellą Cracoviensis. „Matinées – koncerty dla juniorów i seniorów” to jednak coś więcej, niż koncert. To spotkanie z muzyką w pełnym tego słowa znaczeniu. Każdy koncert jest spotkaniem nie tylko z podanym na tacy utworem muzycznym, lecz także z procesem jego powstawania, z jego konotacjami artystycznymi, skojarzeniami z innymi dziełami sztuki, ich rolą w życiu ludzi dawniejszych i dzisiejszych, a także z ciekawymi osobowościami, które będą koncerty prowadzą.

Dzisiejsze spotkanie zatytułowano „Barok w Europie Środkowej”. Gościem będzie Agnieszka Świątkowska, która zagra na skrzypcach barokowych. Spotykamy się o godz. 11.00 w Cricotece Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, przy ul. Nadwiślańskiej 2.

„Rock poezji” to tytuł nowego programu muzycznego, który przygotowała Filharmonia Futura. Utwory z repertuaru Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Leonarda Cohena, Boba Dylana i Włodzimierza Wysockiego w nowych, dynamicznych aranżacjach zaśpiewają Damian Ukeje, Marcin Jajkiewicz i Ernest Staniaszek. Towarzyszyć im będzie oczywiście orkiestra Filharmonii Futury. Początek koncertu o godz. 11.30, w kinie Kijów.Centrum (al. Krasińskiego 34)

Środa to czas na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Podczas dzisiejszej odsłony cyklu uczestnicy będą rozmawiać o książce Thomasa Hallinga i Evy Eriksson pt. „Co za szczęście! Co za pech!”. O ciekawej książce Hallinga opatrzonej ilustracjami Eriksson porozmawiamy w Filii 48 Biblioteki Kraków na os. Bohaterów Września 26 (dawna Nowohucka Biblioteka Publiczna – Filia nr 8).

Przed nami również spotkanie w ramach cyklu „Literatura u Mehoffera”, wspólnej inicjatywy Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Domu Józefa Mehoffera. Podczas wykładu pt. „Sztuka a poezja” dr Jakub Kornhauser opowie o wzajemnym oddziaływaniu sztuk plastycznych i poezji, szczególnie w kontekście awangardy. Spotykamy się oczywiście w Domu Józefa Mehoffera, przy ul. Krupniczej 26, o godz 17.00.

„Mój niepokój ma przy sobie broń” to tytuł spektaklu dyplomowego studentów IV r. Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w reżyserii Wiktor Logi-Skarczewskiego. Sztuka przenosi nas do postapokaliptycznego świata tuż po wybuchu bomby atomowej. Poznamy mieszkańców czterech „wyspoplanet”. Kim są i jak żyją? Dowiemy się dziś wieczorem, o godz. 19.00. Spektakl będzie wystawiany na scenie przy ul. Warszawskiej 5.

jk, krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie