Środek tygodnia? W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie [informator]

fot. Pixabay

Koncertowy początek dnia, literackie popołudnie czy wieczór z teatrem i kanonem swingu i jazzu? Wybór należy do was. Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym kalendarzem Krakowa!

W dzisiejsze przedpołudnie można wyjść na spacer i wybrać się na Matinées, czyli koncerty edukacyjne dla juniorów i seniorów. W ramach tego cyklu Capella Cracoviensis oferuje bezpośrednie spotkania z najciekawszymi artystami pracującymi z zespołem w połączeniu z muzyką, która zawsze jest na pierwszym planie. Tytuł dzisiejszego koncertu mówi sam za siebie: „Barokowy mainstream: Bach, Telemann, Vivaldi”. W świat gwiazd baroku wprowadzi nas m.in. klawesynista Marcin Świątkiewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00, w Cricotece Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, przy ul. Nadwiślańskiej 2.

Do końca marca potrwa w Krakowie Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru. Odbywa się on w czasie święta Purim. To radosne święto żydowskie, którego obchody przypadają w miesiącu adar. To nwe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa nawiązuje swym cyklicznym charakterem do kalendarza żydowskiego. W jego ramach dziś zobaczymy spektakl „Mazagan. Miasto” w reżyserii Beniamina Bukowskiego, który powstał z inspiracji historią dawnej portugalskiej fortecy w Maroku. Spektakl zobaczymy dziś, w Centrum Kultury Żydowskiej, przy ul. Meiselsa 17. Początek o godz. 19.00.

„BITTER/SWEET LOVE” to tytuł programu, który został przygotowany jako praca egzaminacyjna przez studentów trzeciego roku Wydziału Aktorskiego, specjalizacji wokalno-aktorskiej Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Studenci zaśpiewają największe jazzowe i swingowe przeboje z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kierownictwem Konrada Mastyło. Warto wspomnieć, że młodzi szlifowali program od opieką pedagogiczną dr Anny Radwan, a efekty ich wspólnej pracy zobaczymy dziś wieczorem na scenie AST przy ul. Warszawskiej 5. Początek o godz. 18.00.

W ramach cyklu Stacja: Literatura, spotkamy się dziś w księgarni Karakter z Jakubem Kornhauserem – poetą, eseistą, tłumaczem i literaturoznawcą. Powodem spotkania będzie nowe opowiadanie Kornhausera pt. „Dekada w żyznym kraju”, które znalazło się w marcowym numerze Miesięcznika Znak. Początek spotkania o godz. 18.00, a punkt docelowy to oczywiście księgarnia przy ul. Tarłowskiej 12!

Spektakl „Firma dziękuje”, oparty na podstawie tekstu Lutza Hübnera to opowieść o tym, jak wymarzona praca może zamienić się w piekło na ziemi. W sztuce w reżyserii Marka Gierszała, bohater sztuki to zasłużony pracownik pewnej firmy, który zaproszony zostaje do domu weekendowego należącego do pracodawcy. Powody nie są mu znane, ale domyśla się, że może chodzić o awans lub wypowiedzenie, zwłaszcza że zmieniło się kierownictwo. Początkowo jego młodsi współpracownicy stwarzają iluzję, że zaproszono go w celach wypoczynkowych… Sztukę zobaczymy na deskach Krakowskiego Teatry Scena STU, przy al. Krasińskiego 16. Początek o godz. 19.00.

hg, krakow.pl

Zobacz także