Stał w korku. Był tak nawalony, że…

Takie rzeczy tylko w Rosji – moglibyście pomyśleć, gdyby ta historia nie zdarzyła się w… Krakowie! Policjanci z V Komisariatu Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zasnął za kierownicą kiedy stał w korku.

Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kuklińskiego jeden z kierowców blokuje pas ruchu. Na miejscu policjanci zastali stojącego na jednym z pasów ruchu forda mondeo. W środku pojazdu na miejscu kierowcy siedział śpiący mężczyzna. Funkcjonariusze obudzili kierowcę – okazał nim się 27-letni mężczyzna.

W związku z wyczuwalną silną wonią alkoholu został przebadany alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał 1,6 promila we krwi. Tłumaczył, że dzień wcześniej był na imprezie, a powodem zaśnięcia było silne zmęczenie wczorajszą balangą. Mężczyzna został zatrzymany – usłyszy zarzuty z art. 178.

– Warto podkreślić o błyskawicznej reakcji jednego z kierowców. Widząc, że pomimo włączonego silnika i używania sygnałów dźwiękowych przez innych kierowców – ford nadal stoi na światłach – wysiadł ze swojego samochodu, aby sprawdzić czy coś nie stało się kierowcy. Gdy podszedł do pojazdu zobaczył, że kierowca wygląda na nieprzytomnego. Pośpieszenie otworzył drzwi pojazdu i czując silną woń alkoholu wyłączył silnik pojazdu zabierając kluczyki, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Widząc silne upojenie alkoholem i brakiem kontaktu z kierującym wezwał na miejsce policję – mówi nam Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

(ip)
fot. KWP Kraków

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie