Stanisław Kracik odwołany. Protesty pracowników szpitala Babińskiego nie uratowały dyrektora

Musisz przeczytać

Stanisław Kracik przestaje być dyrektorem szpitala Babińskiego w Krakowie. Nie pomogły protesty pracowników szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie – Zarząd Województwa nie ustąpił, choć oficjalnie Stanisław Kracik odchodzi za porozumieniem stron.

„Zarząd Województwa Małopolskiego podjął dzisiaj decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie. Za porozumieniem stron od 1 kwietnia 2021 r. funkcję tę przestaje pełnić dyrektor Stanisław Kracik” – informuje Urząd Marszałkowski.

Stanowisko dyrektora obejmie lek. med. Anna Depukat, dotychczasowy zastępca dyrektora do spraw lecznictwa. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs, który wyłoni nowego dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Według nieoficjalnych informacji dyrektorem może zostać Zbigniew Starzec, były wicewojewoda, obecnie wicedyrektor szpitala Babińskiego.

W tle roszad personalnych w szpitalu psychiatrycznym jest polityka. Stanisław Kracik był politykiem Platformy Obywatelskiej, wieloletnim burmistrzem Niepołomic, a także wojewodą małopolskim i kandydatem PO na prezydenta Krakowa. Szpital Babińskiego podlega Zarządowi Województwa, czyli politykom Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Starzec to także polityk PiS.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca