Start! Ruszyło liczenie pielgrzymów i turystów

Musisz przeczytać

Władze miasta chcą znać dokładną liczbę pielgrzymów i turystów, którzy w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Kraków. Na dworcu autobusowym i kolejowym, zainstalowano specjalne liczniki, które mają za zadanie rejestrować liczbę podróżnych. Dzięki temu uda się określić, który środek transportu najchętniej wybierają pielgrzymi i turyści. Swoje dane dotyczące ruchu turystycznego, miasto przekaże również lotnisko w Balicach.

Urzędnicy szacują, że w czasie ŚDM, dworzec kolejowy i autobusowy mogą być odwiedzane nawet przez dwukrotnie większą liczbę niż normalnie w trakcie sezonu turystycznego. Wyniki mogą pomóc w przyszłości zarówno władzom dworców, jak i urzędnikom, w zaplanowaniu odpowiedniej siatki komunikacji publicznej, w trakcie innych wydarzeń odbywających się w Krakowie i okolicy.

Specjalne bramki, które zostały zainstalowane na dworcach rejestrują ruch turystyczny nie tylko w trakcie ŚDM, ale również w tygodniu poprzedzającym imprezę, tak by można było porównać realny wzrost zainteresowania koleją, lub transportem autobusowym. Dodatkowo swoje dane dotyczące ruchu turystycznego, przekaże również lotnisko w Balicach, które w czasie ŚDM spodziewa się nawet kilkadziesiąt tysięcy więcej pasażerów niż zazwyczaj w okresie wakacyjnym.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca