Startuje budowa tramwaju do Górki Narodowej. Od poniedziałku pierwsze utrudnienia [grafika]

fot. ZIKIT

Zaczyna się! Od poniedziałku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ulicy Opolskiej. Ma to związek z budową nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej.

„Od 13 do 15 lipca na odcinku ul. Opolskiej, pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki, z uwagi na konieczność budowy tymczasowych przystanków autobusowych, wystąpią utrudnienia w postaci miejscowych zwężeń skrajnych pasów ruchu” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Po wykonaniu tymczasowych przystanków od 16 lipca zostanie wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu. Tzw. etap „O” polega na zwężeniu skrajnych pasów ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki.

Przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Pleszowskiej w kierunku ronda Ofiar Katynia przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie (strona wschodnia). Przystanki przy kładce nad ul. Opolską w obu kierunkach przeniesione zostaną o ok. 250 m i będą zlokalizowane po wschodniej stronie skrzyżowania ul. Opolskiej i Wyki. Kładka dla pieszych pozostanie czynna.

Zobacz także