Stowarzyszenie głosuje. Wisła dostanie milion złotych?

fot. DrabikPany via Fotezr.com

Członkowie stowarzyszenia Socios Wisła Kraków rozpoczęli głosowanie nad przekazaniem Wiśle Kraków SA ponad miliona złotych w nadchodzącym sezonie. Propozycja jest efektem rozmów stowarzyszenia z władzami spółki piłkarskiej i stanowi wstęp do dalszej współpracy.

Głosowanie potrwa do najbliższej środy. Ponad 1600 członków stowarzyszenia zdecyduje czy chce przekazywać klubowi około 85 tys. zł miesięcznie w formie darowizn celowych.

Jeżeli członkowie stowarzyszenia zgodzą się na propozycję, to środki trafią do klubu w dwójnasób. Około 45 tys. zł miesięcznie trafi do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, około 20 tys. zostanie przeznaczone na prowadzenie drużyny w Centralnej Lidze Juniorów, podobna kwota trafi na prowadzenie drużyny rezerw Wisły.

Choć Socios Wisła Kraków istnieje dopiero od kilku miesięcy, to tym czasie przekazało klubowi ponad 600 tys. złotych, w tym w ostatnich dniach 150 tys. zł na kontrakt Marcina Wasilewskiego.

Równolegle zarezerwowano również kwotę 400 tys. zł na budowę sztucznego boiska dla Akademii Piłkarskiej.

Pieniądze udało się zebrać dzięki składkom członków stowarzyszenia, którzy każdego miesiąca wpłacają około 100 tys. złotych. Jego przedstawiciele prognozują, że wkrótce może się ono stać najważniejszym partnerem finansowym upadającego klubu.

Zobacz także