Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na jednej ulicy

Musisz przeczytać

To był obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policyjny fotoradar pokazał, że pędzili ponad 100 km/h. Jeden miał nawet 131 km/h na liczniku. Teraz nie wsiądą za kierownicę przez trzy miesiące.

Tarnowscy policjanci ruchu drogowego tylko w ciągu kilkudziesięciu minut, na jednej ulicy zatrzymali dwóch kierowców, którzy rozpędzili swoje samochody do prędkości ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani grzywną w postaci mandatów karnych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na jednej z „dwupasmówek” Tarnowa. – Ruch był bardzo znikomy, jednak dwóch kierowców zapomniało o tym, że limity prędkości w terenie zabudowanym obowiązują wszystkich w ciągu dnia, jak i w nocy – opowiadają policjanci z drogówki.

Pierwszy z nich, rozpędził swojego land rovera do prędkości 131 km/h. Zatrzymany (było to około godz. 2) nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, gdzie i dlaczego się tak spieszy. Policjanci zatrzymali 47-letniemu kierowcy z Gorlic prawo jazdy, a za naruszenie przepisów w ruchu drogowym wystawili mandat karny w wysokości 500 złotych i dopisali do konta kierowcy 10 punktów karnych.

Fot. małopolska policja

Drugi kierujący, kilkadziesiąt minut później, w tym samym miejscu, jadąc oplem, również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 32-letni kierowca z powiatu gorlickiego, także oddał swoje prawo jazdy oraz otrzymał 400-złotowy mandat karny, a jego konto kierowcy „wzbogaciło się” o 10 punktów karnych.

Obaj kierowcy przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądą za kierownicę samochodu.

– Zwracamy uwagę na obowiązujące limity prędkości. Apelujemy o stosowanie się do oznakowania pionowego i przypominamy o zrównaniu prędkości w terenie zabudowany do 50 km/h zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – apelują policjanci, których w najbliższych dniach na drogach będzie więcej niż zwykle (w związku ze zwiększonym ruchem na drogach prowadzących na cmentarze).

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca