Straż Miejska na patrolach w centrum Krakowa. Efekty? Ponad 100 mandatów

Musisz przeczytać

Każdy weekend to dla Straży Miejskiej czas wzmożonej pracy. Nie inaczej było i tym razem. 166 ujawnionych wykroczeń, 109 mandatów karnych na kwotę 11 700 zł, 6 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, a także pouczenie 51 osób – to efekty 12-godzinnego dyżuru 21 strażników miejskich w samym centrum Krakowa.

Jak informuje Straż Miejska, 21 strażników pełniło dwunastogodzinną służbę w centrum miasta, „zapewniając spokój i porządek na obszarze pierwszej obwodnicy”. – Ujawnili 166 wykroczeń, a w związku z tym nałożyli 109 mandatów karnych na kwotę 11 700 zł, przygotowali 6 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, a także pouczyli 51 osób – wyliczają strażnicy.

Podejmowane interwencje dotyczyły: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej, a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca