Strażacy z Krakowa jadą gasić pożary lasów w Grecji

Strażacy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie jadą gasić pożary lasów w Grecji. Razem z samochodem batalionowym znaleźli się w polskiej grupie strażaków, która pomoże Grekom walczyć z żywiołem.

Fot. KW PSP Kraków

„Strażacy Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie wraz z samochodem batalionowym (dowodzenia i łączności) na podwoziu Renault, weszli w skład modułów GFFFV* Poznań i Wrocław, zadysponowanych do gaszenia pożarów lasów w Grecji. Łącznie jest to 143 strażaków i 46 samochodów (gaśnicze, specjalne, kontenery, quady, dowodzenia i łączności, busy, autobusy, od, przyczepy) z obydwóch modułów oraz województw małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego” = informuje małopolska Straż Pożarna

GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. W naszym województwie funkcje jeden z sześciu w całym kraju takich modułów. W skład modułu GFFFV „Kraków” wchodzą wydzielone siły i środki: Komendy Wojewódzkiej PSP Kraków, Szkoły Aspirantów PSP Kraków oraz jednostek: JRG-2 PSP Kraków, JRG-3 PSP Kraków, JRG-4 PSP Kraków, JRG-6 PSP Kraków, JRG-7 PSP Kraków, JRG PSP Skawina, JRG PSP Nowy Targ, JRG PSP Krynica-Zdrój, JRG-1 PSP Tarnów, JRG-2 PSP Tarnów oraz JRG PSP Dąbrowa Tarnowska.

(red)

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie