„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Strażacy zbierają maskotki dla dzieci ratowanych z pożarów i wypadków. Twój miś może zostać ratownikiem

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Rodzicu – jeśli twoje dziecko nie bawi się już pluszowym misiem, możesz go przekazać strażakom. Maskotka otrzyma stopień ratownika i będzie pocieszać dzieci ratowane z pożarów i wypadków drogowych.

Małoletni Obywatelu! Ogłoszony został nabór na „Misia Ratownika” – Twój pluszak ma szansę pomagać innym – tak strażacy ochotnicy z podkrakowskich Mogilan zachęcają do przekazania im pluszaków i maskotek, które będą trafiały do dzieci – ofiar pożarów i wypadków drogowych.

Wypadek drogowy, pożar czy inne zdarzenia niosą ze sobą ogrom emocji. Szczególnie przeżywają to dzieci. Psychologowie są zgodni, że wsparcie psychiczne w tym momencie, szczególnie u dzieci, jest jednym ze sposobów łagodzenia traumy. – Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w zdarzeniach, podczas których rodzice odnosili obrażenia, a dzieci bez urazów pozostawały pod naszą opieką. W takim momencie zawsze pomaga nam członek ekipy, jakim jest Miś Ratownik. Możliwość przytulenia pluszaka w znacznym stopniu koi nerwy dziecka – opowiadają strażacy.

Ochotnicy zwracają się z prośbą o przekazanie im pluszaków, które już „zakończyły swoją służbę u pociech”. – Z radością je przyjmiemy, nadając im stopień ratownika. Twój miś wkrótce może zacząć służbę w jednostce OSP Mogilany, otrzymując specjalnie uszytą kamizelkę – zachęcają.

Małoletni Obywatelu! Ogłoszony został nabór na "Misia Ratownika" – Twój pluszak ma szansę pomagać innym.Więcej…

Posted by Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie on Sunday, February 28, 2021

Są pewne wymagania wobec maskotek. Miś musi być wyprany, bez plam i przebarwień. Preferowany wzrost powyżej 30 cm (dziecko musi mieć możliwość wtulenia się w misia).

Maskotki trzeba przekazywać w torbie foliowej. Punkt zbiórki to pizzeria Stary Młyn w Mogilanach przy ul. Krakowskiej w godzinach jej pracy.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca