Strażniczka miejska zasłużyła na medal. Pomogła kobiecie w ciąży

Strażniczka miejska w czasie wolnym od pracy, w trakcie rowerowej przejażdżki zauważyła samochód, który blokował przejazd przy ul. Kamieńskiego.

„Kierowcy przejeżdżali obok, niektórzy wyraźnie poirytowani zawalidrogą. Za kierownicą samochodu siedziała kobieta. Widać było, że jest podenerwowana i nie bardzo wie co ma zrobić. Ponieważ sytuacja na drodze stawała się niebezpieczna, strażniczka zatrzymała rower i wykorzystując dogodny moment podbiegła do pojazdu.

„Kierująca była bardzo roztrzęsiona. Powiedziała, że jest w ósmym miesiącu ciąży, samochód nagle zgasł i nie chce ponownie zapalić, a ona boi się wysiąść. Trzeba było działać. Strażniczka dostrzegła nieopodal dwóch mężczyzn, którzy pracowali przy ulicy. Krzyknęła, żeby jej pomogli i już po chwili wspólnymi siłami zepchnęli samochód na pobocze” – czytamy we wpisie krakowskiej straży miejskiej w mediach społecznościowych.

Kobieta bezpiecznie wysiadła i zadzwoniła po rodzinę. Do przyjazdu najbliższych strażniczka została przy niej i spokojną rozmową opanowała jej emocje.

Najnowsze

Co w Krakowie