Strefy Czystego Transportu, czyli kto wjedzie do centrum miasta?

Musisz przeczytać

24 lutego o 19.00 w Hevre odbędzie się kolejna debata z cyklu UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta. Organizatorem debaty jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości. Udział w debacie wezmą min.  Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego, Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego, prof. dr hab. inż.  Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej oraz Tomasza Urynowicz, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Eksperci będą debatować nad tym, czym będzie różnić się obecna strefa czystego transportu od tej wprowadzonej w 2019 roku. Jaki obszar obejmuje nowa strefa? Czy faktycznie spaliny są największym problemem Krakowa, gdy mówimy o jakości powietrza? Czy miasto Kraków dysponuje danymi, jak duży odsetek aut niespełniających norm Euro 4 wjeżdża lub jeździ po Krakowie?

Debata będzie transmitowana na Facebooku i Youtubie  Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID19 Mieszkańcy mogą włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca