Studenci Politechniki Krakowskiej postarali się dla dzieci. „Skala dobroczynności była ogromna”

Prezenty o wartości ok. 50 tys. złotych trafią w tym roku do dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w ramach finału 33. edycji akcji Politechniki Krakowskiej „Mikołajki – Studenci Dzieciom”.

W tym roku – ze względu na pandemię – trzeba było nieco zmienić formy tradycyjnej, charytatywnej zbiórki studentów Politechniki, ale darczyńcy nie zawiedli i akcja znów okazała się sukcesem. Pierwsze paczki już zostały wręczone – w piątek 11 grudnia Mikołaje z PK odwiedziły Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej/Ujanowicach koło Limanowej.

Studenci i pracownicy Politechniki oraz sympatycy akcji mogli w tym roku wesprzeć ją na dwa sposoby. Tradycyjnie odbywała się zbiórka funduszy na prezenty (specjalnie oznakowane puszki zostały umieszczone w budynkach wydziałów Politechniki Krakowskiej). Tym razem można było też samemu albo w grupie studenckiej, pracowniczej czy koleżeńskiej przygotować paczkę i wysyłać ją lub dostarczyć osobiście do Klubu Studenckiego Kwadrat. Przygotowane przez darczyńców paczki zawierały zabawki, gry planszowe, środki higieny osobistej oraz artykuły spożywcze.

– Skala politechnicznej dobroczynności była ogromna i to mimo pandemii i związanych z nią trudności. Bardzo się cieszymy, że dzięki wielkim sercom naszych dobroczyńców możemy umilić ten czas dzieciom. Wiemy, że co rok na nas czekają – mówi Olga Kowal, która wspólnie z Jakubem Kurandą, koordynowała w tym roku mikołajową zbiórkę. Było w nią zaangażowanych kilkudziesięciu studentów PK.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie