Studenci UJ rozmawiają z seniorami przez telefon i robią zakupy. Piękny gest młodych ludzi

Seniorzy / fot. Pixabay

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii UJ zainicjowało akcję TelefonUJ do seniora. Każdy żak może się zgłosić poprzez wypełnienie specjalnej ankiety. Następnie chętni otrzymają numery telefonów do osób starszych i samotnych. Zadaniem wolontariuszy będzie codzienna rozmowa z seniorami. Ponadto można zgłosić się do robienia zakupów. 

Ważne jest, by studenci dzwonili do seniorów każdego dnia. Ponadto wypełniając ankietę, żacy mogą wskazać też inne zadania, których by się podjęli jak np. robienie zakupów spożywczych, kupienie leków czy dowóz posiłku. 

– Wiele osób jest zamkniętych w domach, siedzi w nich samotnie, nie wychodzi nigdzie, zostaje im tylko telefon i możliwość rozmowy w ten sposób z drugą osobą, nie mają Internetu. Jest to niezwykle ważne, aby kontaktować się mimo tych ograniczeń, aby wszyscy wiedzieli, że nie są zostawieni sobie sami. Może być tak, że pojawią się jakieś potrzeby i wtedy można wskazać, doradzić, zorganizować załatwienie pewnych spraw nawet na odległość (np. dowóz posiłku, zakupy, organizacja leków itp.) – możemy przeczytać na stronie Koła Naukowego Studentów i Studentek Socjologii UJ. 

Akcja organizowana jest wspólnie z urzędem miasta. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie tutaj

 

Zobacz także