Studenci wracają! Korki będą jeszcze większe, ZIKiT zapowiada utrudnienia

Krakowski kalendarz drogowy jest banalnie skonstruowany – wakacje oznaczają luz na drogach, wrzesień to przymiarka, a od października ulice zamieniają się w pole bitwy. Studenci właśnie wracają do Krakowa.

W mieście już widać samochody na pozakrakowskich rejestracjach, ale to dopiero początek. Najazd studentów zacznie się z początkiem października.

Codzienny ruch na pewno będzie większy, a ZIKiT już teraz wydał komunikat dotyczący 1 i 3 października.

„W dniu 01.10.2017 r. pomiędzy  godz. 10.10 a godziną  11.00 w związku z przemarszem organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński z okazji inauguracji roku akademickiego wystąpią  utrudnienia w ruchu drogowym  (chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejścia) na trasie: Collegium Maius, ul. Jagiellońska, ul. św. Anny, Planty, ul. Marszałka J.Piłsudskiego, ul. Wenecja, ul. Krupnicza, Audytorium Maximum;

W dniu 03.10.2017 r. pomiędzy godz. 9.50 a godz. 10.20 w związku z przemarszem organizowanym przez Politechnikę Krakowską z okazji inauguracji roku akademickiego wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejścia) na trasie: Bazylika św. Floriana, ul. Warszawska, ul. Szlak” – podaje ZIKiT.

dn

 

Zobacz także