Studencie, nie stój w gigantycznych kolejkach! Oto, jak kupić bilet MPK

Kolejki jak za komuny tworzą się w punktach sprzedaży biletów MPK w Krakowie. Najdłuższa jest przy ul. Podwale 35, gdzie wczoraj stało nawet ponad 50 osób! Nieznacznie lepiej było w innych punktach, między innymi przy Dworu Głównym PKP. To może oznaczać tylko jedno – do Krakowa wrócili studenci!

Nie wszyscy jednak wiedzą, że wcale nie muszą stać w kolejkach.

– Bilety można kupić nie tylko w punktach sprzedaży – zaznacza Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK. Przypomina, że do dyspozycji są automaty Krakowskiej Karty Miejskiej. W nich bilety kupić mogą zarówno mieszkańcy Krakowa, jak i studenci uczelni, z którymi MPK ma podpisaną umowę. A są to: 

 • Akademia Górniczo-Hutnicza
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
 • Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Pedagogiczny
 • Uniwersytet Jagielloński
 • Uniwersytet Rolniczy
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości

– W automatach można wybrać bilet semestralny, okresowy, dzienny itd. Zachęcamy również do zakupu biletu przez internet, korzystając ze strony m.kkm.krakow.pl. Tam należy utworzyć konto, następnie logujemy się, dodajemy swoje zdjęcie, kupujemy bilet i zapisujemy go w telefonie – dodaje Gancarczyk.

Tym, którzy mimo wszystko wolą kupno metodą tradycyjną, przypominamy lokalizację i godziny otwarcia punktów:

 1. Podwale 3/5 – czynny pn – pt , 9:00 – 19:00
 2. Centrum D bl.7 – czynny pn – pt , 9:00 – 19:00
 3. Krowoderskich Zuchów 8a – czynny pn – pt , 10:00 – 19:00
 4. Św. Wawrzyńca 13 – czynny pn – pt , 8:00 – 16:00
 5. Powstańców Wielkopolskich 6 – czynne od pon. – pt. w godzinach 9:00-17:00
 6. Pętla autobusowa MPK przy Dworcu Głównym Wschód – czynny pn – pt , 9:00 – 19:00, sobota 8:00 – 16:00.

– Korzystając z komunikacji miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy – przypomina rzecznik miejskiego przewoźnika.

Studenci mogą korzystać ze specjalnego Biletu Semestralnego, uprawniającego do wielokrotnych przejazdów (w okresie dowolnych, kolejnych 150 dni wybranych w chwili zakupu) wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi, we wszystkie dni tygodnia w okresie ważności biletu w całej aglomeracji. Do korzystania z Biletu Semestralnego Studenckiego uprawnieni są studenci okazujący ważną legitymację studencką.

Cena biletu to 184 zł (linie miejskie) lub 275 zł (linie miejskie i aglomeracyjne). Co istotne studenci, którzy są mieszkańcami Krakowa i uzyskają uprawnienia Karty Krakowskiej za bilet semestralny zapłacą tylko 147 zł, a więc zaoszczędzą prawie 40 zł.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie