Studentki z Krakowa najlepsze w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym

Kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym w Katowicach. W dwudniowej imprezie w hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach wzięło udział ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni. 

Na pięciu katowickich pomostach świetne radzili sobie debiutanci, ale główne role odegrały doświadczeni zawodnicy z medalami AMP na koncie. Akademicką mistrzynią Polski w nowej, wyższej kategorii wagowej została Aleksandra Blajer. Reprezentantka Uniwersytetu Rzeszowskiego tym razem zwyciężyła w wadze do 57 kg, w której przed rokiem triumfowała jej siostra. Gabriela Blajer (URz Rzeszów), startująca w ten weekend w konkurencji do 63 kg, musiała uznać wyższość Wiktorii Zapotocznej (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) i ubiegłorocznej mistrzyni Patrycji Panasiuk (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Złota w wadze do 69 kg nie obroniła również Aleksandra Łukasik (Collegium Medicum UJ w Krakowie) – na najwyższym stopniu podium stanęła bowiem Marika Zandecka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Wygraną w kategorii do 76 kg odniosła za to Suzanne Nieuwenburg Izadi (Collegium Medicum UJ w Krakowie), uczelniana koleżanka Łukasik. Kolejne zwycięstwo w AMP, ale tym razem w wyższej kategorii wagowej do 84 kg zanotowała Joanna Lewandowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). W konkurencji powyżej 84 kg triumfowała z kolei Magdalena Romaniuk (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie).

W dawnej kategorii Linstendta do 74 kg triumfował Michał Jasiak (Politechnika Warszawska), czyli zeszłoroczny mistrz w wadze do 66 kg. W tej najlepszy był zaś Bartosz Kucharczyk (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

W klasyfikacjach drużynowych AMP w trójboju siłowym obrońcy tytułów stanęli na wysokości zadania i utrzymali ubiegłoroczne pozycje. U kobiet najlepszy ponownie był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, zaś u mężczyzn znów triumfowała Politechnika Gdańska. Na koniec imprezy wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika AMP. Wyróżnienia te trafiły do rąk Kamila Linstedta (PG Gdańsk) i Mariki Zandeckiej (UAM Poznań)

Weekendowe AMP w Katowicach były okazją do wywalczenia kwalifikacji do polskiej kadry na Akademickie Mistrzostwa Świata, które za ponad dwa miesiące odbędą się w estońskim Tartu (23-27 lipca). Limity wypełniło 9 zawodniczek i 17 zawodników, jednak nie dla wszystkich znajdzie się miejsce w Akademickiej Reprezentacji Polski na tę imprezę. W danej kategorii wagowej może bowiem wystartować maksymalnie dwóch zawodników z jednego kraju.

Najnowsze

Co w Krakowie