Stwórz piosenkę o Krakowie i zgarnij 30 tysięcy złotych

pixabay.com

„Stwórz piosenkę, w której wyśpiewasz swoją miłość do Krakowa, pokażesz unikalną więź z miastem, jego postrzeganie przez pryzmat Twoich doświadczeń i wrażliwości. Niech to będzie Twoja opowieść o Krakowie, która na trwale zapisze się w historii polskiej piosenki!” – tak Urząd Miasta zachęca do udziału w konkursie na piosenkę o Krakowa. A jeśli to Was nie skusi, to może zachętą będzie nagroda – za najlepszy utwór można zgarnąć nawet 30 tys. złotych.

Prace konkursowe należy zgłosić do 10 grudnia poprzez specjalny formularz na stronie www.scenastu.pl.

Spośród nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa wyłoni do 10 utworów, które uświetnią obchody 55-lecia Teatru STU 20 lutego 2021 r. i zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze Radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony www.scenastu.pl będą mogli głosować na rywalizujące piosenki do 29 kwietnia 2021 r.

5 piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 maja 2021 r., a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne na stronie www.scenastu.pl,

„Chciałbyś usłyszeć swoją piosenkę w radiu? Zaśpiewać ją na żywo przed krakowską publicznością na scenie legendarnego teatru? A do tego, całkiem przy okazji, zgarnąć nawet 30 tys. zł. nagrody? Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają do udziału w konkursie na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!” – zachęca magistrat.

„Kraków to miasto, którego Wisła nie omija, gdzie Rynek tonie w uśmiechach turystów, na Wawelu Zygmunta bije dzwon, a na Brackiej pada deszcz. Ciągle goni po nim Lajkonik, chodzi się tu z księżycem w butonierce, tutaj są zwycięstwa, przypały, ziomale… Nadszedł czas, żeby nie tyle cały świat się dowiedział, jak się kocha w Krakowie, ale także jak Ty kochasz Kraków!” – podpowiadają urzędnicy.

(red)

Zobacz także