Ponad 6 lat więzienia za trzy rozboje i kradzież z włamaniem

Na 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy Michała B., który latem 2020 roku dokonał trzech rozbojów i kradzieży z włamaniem – na stacje benzynowe i sklep spożywczy. Mężczyzna musiał się liczyć z surowym wyrokiem, bo już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

O wyroku, który zapadł w sprawie sprawcy rozbojów poinformowała prokuratura . „8 Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie nadzorował śledztwo dotyczące szeregu rozbojów, popełnionych w okresie od lipca do sierpnia 2020 roku, przy użyciu atrapy broni na stacje benzynowe oraz sklep spożywczy znajdujące się na terenie Krakowa oraz z jednej z podkrakowskich miejscowości” – informują śledczy.
Michałowi B., który był już uprzednio karany za podobne przestępstwa (recydywista), zarzucono popełnienie czynów: trzech rozbojów, kradzieży z włamaniem oraz niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego w miejscowości Łężkowice.
Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie skazał oskarżonego Michała B. na łączną karę 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę grzywny w wymiarze 550 stawek dziennych po 15 zł każda.
Wyrok nie jest prawomocny.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie