Świąteczne śniadanie dla służb medycznych. Wyjątkowe zaproszenie od prezydenta Krakowa

Lekarze walczący z koronawiursem / fot. Facebook Szpitala im. Żeromskiego

Niby to tylko symboliczne podziękowanie, ale to gest, który w święta wielkanocne doceni każdy Polak. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza pracowników szpitali miejskich na wielkanocne śniadanie, które w niedzielę rano zostanie dostarczone do szpitali.

– Przekazując sobie życzenia, podkreślamy że świąteczny czas powinien być rodziny i spokojny. Wiemy jednak, że dla pracowników szpitali: lekarzy, pielęgniarek, salowych, personelu technicznego i innych osób, których praca w obecnej sytuacji jest tak ważna, tegoroczne Święta Wielkanocne mogą takie nie być. Walcząc o życie i zdrowie pacjentów, pozostają oni na dyżurach, w szpitalach, przy łóżkach ciężko chorych osób – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Nie zastąpimy rodzinnej atmosfery, ale chciałbym zaprosić na świąteczny poczęstunek i w ten sposób pokazać naszą wdzięczność, wdzięczność wszystkich krakowian za poświęcenie, z jakim nasze służby medyczne pomagają pacjentom – dodaje.

W niedzielny poranek świąteczny poczęstunek zostanie przekazany pracownikom Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. S. Żeromskiego, Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza oraz Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie. Wielkanocne śniadanie, składające się z tradycyjnych potraw, zostanie przygotowane łącznie dla 400 osób.

Zobacz także