Światowe menu. Największy festiwal…

Musisz przeczytać

-Warszawa jest bardziej do przodu w idei Fine Diningu, my w Krakowie musimy iść trochę dalej, edukować ludzi w temacie restauracyjnego jedzenia. Fine Dining to nie jest trzydaniowe jedzenie, ideą jest próbowanie, a nie nażeranie się jedną michą do syta – mówi Bartłomiej Płócienniak, szef kuchni w restauracji „Twój Kucharz”. W Krakowie wystartował właśnie Fine Dining Week, największy tego typu w Polsce festiwal sztuki restauracyjnej.

Festiwal odbywa się od 2014 roku. Uczestniczą w nim starannie wybrane, najlepsze i najbardziej autorskie restauracje największych polskich miast (w tej edycji Krakowa i Warszawy). To święto rosnącego poziomu polskiej sceny restauracyjnej oraz niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych knajp w festiwalowym, popisowym wydaniu. Każdy z lokali przygotuje dla gości 5-daniowe menu degustacyjne wraz z kieliszkiem aperitifu za 119 zł. Wystarczy wejść na restaurantweek.pl i zarejestrować się, wybrać restaurację, dzień i godzinę, liczbę osób i menu (także wegetariańskie). Po płatności rezerwację otrzymujemy mailem.

Kuchnia
Kuchnia

Krakowski rynek restauracyjny to skrzyżowanie bogatych galicyjskich tradycji kulinarnych z dedykowanymi najwyższej regionalnej jakości światowymi trendami.

Słynne potrawy stolicy Małopolski i Galicji, jak sznycel wiedeński, maczanka, salceson z sosem musztardowym, sernik wiedeński i tort Sachera to jednak nie wszystko. Restauracje krakowskie to wyjątkowe połączenie najpiękniejszych galicyjskich tradycji, regionalnej jakości i światowych trendów.

Co to jest Fine Dining?

Organizatorom Fine Dining Week, jak sami twierdzą, przyświeca misja i wspieranie rozwoju oraz promocja polskiej wysokiej jakości sceny restauracyjnej poprzez cykliczne, konsekwentne przybliżanie jej gościom.
-Takie akcje są bardzo kształtujące, otwierają ludziom i możliwość i cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do tego co ludzie dostają na talerzu. Tutaj kucharze stają na wysokości zadania, a dania są dopracowane. To taka pełna wersja jadania z całym anturażem, przestankami… a tu jeszcze taka przystaweczka, tu dziubnąć, tam dziubnąć i próbować cały czas. Stawiamy na maksymalną ilość doznań i smaków przy stole w ramach Fine Dining Week – powiedział Bartłomiej Płócienniak szef kuchni w restauracji „Twój Kucharz”, która bierze udział w festiwalu.
Poza lokalem z Zabłocia w krakowskiej części udział biorą jeszcze restauracje: Albertina, Amarone, Pod Różą, Amarylis, Biała Róża, Copernicus, Hilton Garden Inn Kraków Airport, Karakter, Pod Nosem, Qualita, Magnifica, Trzy Rybki, Włoska, Zakładka – Food & Wine.

Najlepsze Menu

– Nie mamy hitu to jest przekrój. Jest np. bakłażan z wanilią, malinami i prażonym sezamem – absolutnie pojechane połączenie. Co ważne do tego podajemy wino idealnie wkomponowane do tego co na talerzu. Uważam, że Fine Dining to jest też dobieranie wina do jedzenia, wtedy jest to pełny produkt, który charakteryzuje to

tzw. wyższe restauratorstwo. Jemy, popijamy winem i mówimy – Ja pie… o to chodzi! – dodaje szef restauracji Twój Kucharz.

Poza bakłażanem z wanilią w menu festiwalowym znajdziemy m. in. : Pierś z kaczki sous vide, kapusta pak choi, jarzębina, morela, orzechy nerkowca w słonym karmelu; Bezowy vol-au-vent, gorzka czekolada, krem kawowy, mrożona malina, lody pomarańczowe; Karmelizowane nerki królicze, risotto z pęczaku, palony orzech laskowy.

Impreza potrwa do 31 sierpnia z pewnością każdy zdąży się zarejestrować i spróbować w przystępnej cenie tego wspaniałego menu, przygotowanego przez kwiat krakowskich Szefów Kuchni. Yes Chef!

Bartek Grzywacz

fot. pixabay

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca