Światowy Dzień Tygrysa: poznajcie podopiecznych krakowskiego ZOO [wideo]

29 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Tygrysa. Z tej okazji krakowskie ZOO postanowiło przedstawić pasiastych mieszkańców ogrodu zoologicznego, a także opowiedzieć o ochronie tego zagrożonego gatunku. Instytucja opublikowała filmik, w którym można zobaczyć tygrysią rodzinę. 

W krakowskim ZOO zobaczyć można tygrysy amurskie, zwane także syberyjskimi. Jest to największy podgatunek tygrysa. Niestety, zwierzęta są ofiarami mody na medycynę chińską, wedle której koty mają mieć niezwykłe lecznice właściwości. Z tygrysów robi się lekarstwa, plastry, kosmetyki czy amulety… Zwierzaki giną przez nielegalne kłusownictwo oraz wycinkę lasów. W warunkach naturalnych występują jedynie 562 osobniki!

Z wakacji przywiózł głowę krokodyla, inni chcieli przemycić lwa! Tylko dla czytelników o mocnych nerwach! [drastyczne zdjęcia]

Tygrysy są największymi kocimi drapieżnikami. Mogą żyć nawet 30 lat i ważyć 300 kg! Żywią się głównie dużymi ssakami jak dziki czy jelenie, jednak polują także na bydło. Tygrysy amurskie mają jaśniejsze futro i pręgi niż pozostałe gatunki. 

W krakowskim ZOO mieszkają trzy tygrysy amurskie: tata Yurij, mama Daria i synek Diego. Najmłodszy osobnik ma już 1,5 roku i wkrótce przerośnie matkę. Wybieg na zmianę zajmuje Yurij z Darią i Diego. Jeżeli chcecie zobaczyć całą rodzinę to przyjdźcie do ZOO w godz. 13.00-14.30, kiedy tygrysy wymieniają się wybiegiem.

https://www.facebook.com/zookrakow/videos/1230716340625934/?epa=SEARCH_BOX

 

Najnowsze

Co w Krakowie