Świetna impreza! Etiopczyk wygrywa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, Polak „Olimpijską 5-tkę” [wideo]

Kraków kolejny raz udowodnił, że może ubiegać się o miano stolicy polskiego biegania! 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wygrał Mekonnen Enyew, a „Olimpijską 5-tkę” Katarzyna Broniatowska i Adam Czerwiński.

Rekord frekwencji, wielu kibiców i całkiem niezłe wyniki – niedzielne zawody okazały się strzałem w „10”.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wygrał Etiopczyk Mekonnen Enyew, który na mecie zameldował się z czasem 1:01:34. Drugi na mecie był Kenijczyk Eric Leon Ndiema (1:02:15), a trzeci – jego rodak Kiprono Kipkemoi (1:02:18). Najlepszy wśród Polaków był Henryk Szost, który zameldował się na mecie jako siódmy (1:05:20). Najszybszą Polką była Renata Pliś.

– Ostatnie pięć kilometrów troszkę mnie kosztowało. W Krakowie przez jakiś czas mieszkałem i biegnąc wzdłuż Wisły przypominałem sobie tereny, na których trenowałem. To bardzo miłe wspomnienia – podkreślał Szost.

Z kolei Adam Czerwiński zajął pierwsze miejsce w biegu „Olimpijska 5-tka”. Drugi był gwiazdor zawodów – Marcin Lewandowski, a trzeci Patryk Pawłowski. Najlepsza z kobiet – Katarzyna Broniatowska – uzyskała siódmy czas.

– To świetna inicjatywa, że przy okazji półmaratonu zorganizowano jeszcze dystans 5 km. Każdy może przebiec ten dystans, przecież ja również na co dzień biegam krótsze – podkreśla Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata.

„Olimpijska 5-tka” została zorganizowana – wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim – w ramach obchodów setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie