Świetna inicjatywa! Na Woli Duchackiej wrak wskazuje północ

Brawo, to fantastyczny pomysł. Na Woli Duchackiej stoi stary samochód, który zagubionym mieszkańcom i turystom wskazuje kierunek północny. To ważne, bo przecież właśnie tam znajduje się centrum miasta.

Ktoś nieuważny mógłby nie zrozumieć tej idei. Ot, wrak jak inne. Ale warto zwolnić i się przyjrzeć, by docenić wagę tej instalacji i odkryć jej innowacyjność. Samochód od kierunku północnego zarósł mchem, dzięki czemu wskazuje mieszkańcom kierunki świata!

– Fajny pomysł. Zagubieni turyści często nie wiedzą, którędy do centrum. Wtedy wystarczy wskazać im ten oto samochód i już wszystko jasne – mówi nam pani Weronika, która mieszka tuż obok, przy ul. Gołaśka.

 

Oczywiście pani Weronika żartuje (tak jak my). Ma już serdecznie dość tego wraku. Samochód stoi tam już przynajmniej od 2,5 roku, co potwierdza Google Maps:

pass

O samochód zapytaliśmy Straż Miejską, która od dłuższego prowadzi wojnę z wrakami porzuconymi w różnych częściach miasta. Tylko w pierwszej połowie zeszłego roku strażnicy usunęli z ulic 312 samochodów.

– Passat przy ulicy Beskidzkiej jest zaparkowany na drodze wewnętrznej, nie stwarza zagrożenia. W tej sytuacji odholowanie go nie jest możliwe – mówi KRKnews rzecznik Straży, Marek Anioł.

– Prowadzimy tę sprawę. Właściciel samochodu został poinformowany i poproszony o doprowadzenie auta do stanu używalności lub jego usunięcie. Będziemy monitorować temat – dodaje Anioł.

(wm)

Najnowsze

Co w Krakowie