Świetna wiadomość dla kibiców Wisły. W końcu wezmą udział w meczu wyjazdowym

Kibice Wisły w tym sezonie nie są wpuszczani na stadiony w Polsce, ale wiele wskazuje, że wejdą na obiekt… gdzieś w Europie. Zanosi się, że UEFA nie będzie miała nic przeciwko.

W tym sezonie kibice Wisły widzieli tylko jeden mecz wyjazdowy – finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Ale tam o wpuszczeniu wiślaków decydował PZPN, a nie klub-gospodarz.

Problem bowiem w tym, że w Polsce panuje „zmowa”, który polega na tym, że kibice Wisły nie są wpuszczanie na kolejne stadiony. Powód? Bójka w Radłowie, podczas której zginął jeden z jej uczestników.

Z tego powodu kluby przedstawiają różne pomysły, by nie wpuszczać przyjezdnych z Krakowa i nikt nie jest w stanie nic z tym zrobić. Wygląda jednak na to, że kibice Wisły będą mogli pojechać na mecz (lub mecze) w eliminacjach Ligi Europy, a tą wiadomość przekazał prezes Jarosław Królewski.

„Według wstępnych informacji uzyskanych od UEFA – kibice Wisły będą mogli wziąć udział w meczach wyjazdowych swojej drużyny w pucharach europejskich. Wkrótce oficjalne potwierdzenie tej informacji” – informuje Królewski.

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie