Świetne filmy! Dziś w Krakowie darmowe kino pod chmurką!

Kino plenerowe / fot. Pixabay

Pirackie porachunki, powroty do przeszłości, walka mafii i życie kierowcy autobusu. W sobotę w kinach plenerowych możecie za darmo obejrzeć aż cztery różne filmy! Zabierzcie popcorn i bawcie się dobrze!

Dworek Street Food Park, obok Galerii Krakowskiej zaprezentuje projekcje blockbusterowego hitu z 2003 roku – „Piraci z Karaibów”. W rolach głównych Johnny Depp jako niezapomniany Kapitan Jack Sparrow, Orlando Bloom w roli Willa Turnera oraz piękna Keira Knightley jako Elizabeth Swann.

Film opowiada o fantastycznej przygodzie trójki bohaterów, na których czekają niebezpieczeństwa bezkresu oceanu i załoga nieumarłych piratów. Przygotujcie się do abordażu na Dworek Street Food Park o godz. o 21:00!

Dla fanów retro

Kolejna pozycja to absolutny klasyk lat 80-tych, czyli „Powrót do Przyszłości”. Projekcja odbędzie się godz. o 21:00 w Bezogródek Foodtruck Park przy ul. Piastowskiej.

Po raz kolejny będziecie mieli okazję dołączyć pod rozgwieżdżonym niebem do Marty’ego McFly i doktora Browna w ich podróży w czasie. Zapnijcie pasy, szykuje się ostra jazda!

Czy kierowcy autobusów piszą wiersze?

Dla miłośników spokojniejszego, poetyckiego kina BALowe Kino Plenerowe oferuje „Paterson”, czyli film Jima Jarmuscha z 2016 roku. To spokojna obserwacja życia w najdrobniejszym szczególe okiem Jarmuscha. Dwugodzinny, wnikliwy seans intymnego kina, w którym znajdziemy nuty komedii, romansu, dramatu.

Film opowiada o kierowcy autobusu, tytułowym Patersonie. Mężczyzna jest mężem Laury i razem stanowią szczęśliwe małżeństwo. Nietypowym hobby bohatera jest pisanie wierszy o zaobserwowanych wydarzeniach podczas pracy. 

To świetna okazja dla zaznajomienia się z wcześniejszym dziełem reżysera przed premierowymi pokazami najnowszego „Truposze nie umierają”. Seans odbędzie się przy Ślusarskiej 9, o godzinie 21:00.

Do kogo należało dwa miliony dolarów?

Z kolei dla entuzjastów mocnego filmu, Kino pod Białoprądnicką Chmurką puszcza jutro jeden z najgłośniejszych filmów braci Coen – „To nie jest kraj dla starych ludzi”. W rolach głównych Josh Brolin, Tommy Lee Jones i Javier Bardem.

Myśliwy Llewelyn Moss podczas polowania znajduje zmasakrowane ciała, dwa miliony dolarów i bagażnik pełen heroiny. Bohater przywłaszcza sobie znalezisko i tym samym sprowadza na siebie kłopoty… To historia pełna przemocy i scen trzymających w napięciu do ostatniej sekundy. 

Produkcja zdobyła Oscara w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany oraz najlepszy aktor drugoplanowy. Jeżeli jeszcze tego nie widzieliście, to nie możecie tego przegapić. Seans odbędzie się o godz. 21:30, przy ul. Papierniczej 2.

D.C. 

Zobacz także