Świetne propozycje na spędzenie dnia w Krakowie [informator]

fot. Pixabay

W Krakowie rzadko można narzekać na nudę, a ten wtorek też przynosi różnorodne propozycje. Od teatru dla najmłodszych, poprzez dyskusje o literaturze, aż po koncerty gwiazd – zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym rozkładem jazdy miasta na dziś!

„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson-Burnett pozostaje dla kolejnych pokoleń młodych czytelników jedną z pierwszych najciekawszych i poruszających lektur. Opowieść o osieroconej Mary, która trafia pod opiekę stroniącego od ludzi wujka to tytuł, który od czternastu już lat jest grany na deskach Bagateli. Jak mała dziewczynka toruje sobie drogę do serca krewnego i kolejnych widzów, przekonamy się dziś o godz. 11.00, na scenie przy ul. Karmelickiej 6.

Na scenie teatru im. Juliusza Słowackiego przed południem oddamy się pracy głosem! Dominik Strycharski od ponad dziesięciu lat prowadzi eksperymentalne warsztaty wokalne, w których łączy rozwój świadomości własnego głosu z improwizacją oraz działaniem w grupie. Z Dominikiem spotkamy się dziś o godz. 11. na Scenie Miniatura przy pl. św. Ducha 2.

Emocji tanecznych dostarczy nam dziś balet miejski Cracovia Danza! Czeka nas bowiem kolejna odsłona cyklu „Cracovia Danza: balet w mieście”. Patronem i inspiracją tegorocznej serii happeningów jest Stanisław Moniuszko, którego okrągłą, dwuestną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. W dawnym hotelu Drezdeńskim (kamienica Margrabska) zobaczymy choreografie przygotowane przez Romanę Agnel i Leszka Rembowskiego do muzyki Moniuszki. Zabrzmi fortepianowa Polka C-dur oraz Polonez i Kotyljon z opery Hrabina. Spotykamy się o godz. 13.00!

Szeroko rozumianej sztuce awangardowej XX wieku poświęcone będzie dzisiejsze spotkanie w Cricotece. Wraz z Ośrodkiem Badań nad Awangardą działającym przy Wydziale Polonistyki UJ organizowany jest tam cykl spotkań poświęconych tradycji ruchu awangardowego. Tytuł spotkania brzmi „L jak Liberatura – Katarzyna Bazarnik, Zenon Fajfer”. Początek o godz. 17.00.

Tauron Arena zapełni się dziś wieczorem miłośnikami Enrique Iglesiasa, który podobnie jak jego ojciec Julio, dorobił się grona oddanych fanek. Z pewnością usłyszymy takie hity, jak „Loco”, „Heart Attack”, „I’m a Freak” oraz „Bailando”. Arena zostanie otwarta dla posiadaczy biletów o godz. 18.00.

ht, krakow.pl

Zobacz także