Świetne propozycje na spędzenie środy [co? gdzie? kiedy?]

Kino plenerowe / fot. Pixabay

Środa w Krakowie to kolejne spotkania z muzyką na żywo, interesujące warsztaty oraz opowieści, które z pewnością wciągną miłośników podróżowania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Środowe przedpołudnie możemy rozpocząć z muzyką! Przed nami bowiem Matinées, czyli kolejna odsłona letnich koncertów edukacyjnych dla juniorów i seniorów. Kluczem do trwającego cyklu jest zbiór pieśni Śpiewnik domowy Stanisława Moniuszki – kompozytora, którego 200. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. W repertuarze dzisiejszego spotkania znajdą się kompozycje takich twórców, jak Johannes Brahms, George Gershwin i oczywiście Moniuszko. Utwory usłyszymy w wykonaniu Ilony Szczepańskiej. Koncerty organizowane przez Capellę Cracoviensis rozpoczynają się o godzinie 11.00 i trwają około jednej godziny wraz z komentarzem.

Drukowane zakładki to temat spotkania edukacyjnego, które rozpocznie się dziś o godz. 13.00 w Muzeum Inżynierii Miejskiej Podczas zajęć będzie można samodzielnie wykonać zakładkę do książki. Razem z drukarzem Józefem Rakoczym na wykonanych przedmiotach uczestnicy będą nadrukowywać metodą typograficzną unikatowy napis. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 12. roku życia.

W ramach Kina Letniego Navigator 2019 zobaczymy dziś w Nowohuckim Centrum Kultury film dokumentalny „Uzależnieni od wysokości”. Wyreżyserowany przez Pavola Barabáša obraz pokazuje ewolucję słowackich wspinaczek w Himalajach, począwszy od pierwszych wypraw aż po odważne próby na Mount Everest. Seans rozpocznie się o godz. 18.00.

Miłośnikom poznawania nowych miejsc polecamy też dzisiejszy Klub Podróżnika w Ośrodku Ruczaj przy ul. Rostworowskiego 13! Przed nami opowieść o „Kraju, którego nie ma – Cyprze Północnym”. Odbędzie się pokaz zdjęć i relacja z podróży Grzegorza Smułki wraz z degustacją regionalnej potrawy i napoju. Początek o godz. 18.30.

Powoli do finiszu zbliża się 24. Summer Jazz Festival Kraków, ale przed nami wciąż jeszcze kilka koncertów. Dziś o godz. 21.00 w Piwnicy Pod Baranami swój występ rozpocznie Krzysztof Ścierański Solo, zaś o godz. 21.30 w Harris Piano Jazz Bar na scenie pojawią się Kajetan Galas & Małgorzata Zuber Quartet.

pt, krakow.pl

Zobacz także